Cześć tutaj Dorota

Zapraszam do świata świadomej edukacji dla dzieci i młodzieży

Na moim blogu znajdziesz wiedzę, z której realnie możesz skorzystać w kształtowaniu świadomej edukacji
dzieci i młodzieży.

Moja Misja

Życie z dziećmi w rodzinie nie polega na tym, co potocznie nazywamy wychowaniem. Decydująca jest jakość indywidualnego i wspólnego życia dorosłych. Życie dorosłych ma większy wpływ na dzieci niż jakiekolwiek świadome próby i metody wychowawcze”

– Jasper Juul

Jako terapeuta i rodzic podpisuję się pod słowami Jaspera Juula, które dosłownie opisują moją misję pracy i pomocy dla  najmłodszej części społeczeństwa.
– Dorota Lubas

 

Moja Wiedza I Doswiadczenie Dla Ciebie

Programy terapeutyczne

Tworzę autorskie programy terapeutyczne

Dysleksja

Prowadzę zajęcia dla dzieci z opinią o dysleksji i dziećmi z ryzyka dysleksji

Treningi i warsztaty

Treningi kreatywności wykorzystując metodę dramy stosowanej

Konsultacje online

Z konsultacji online może skorzystać dorosły, młodzież, dziecko

Szkolenia

Jako trenerkę możesz mnie zobaczyć na żywo i online

Terapeutka metody Sherborne

Metoda Ruchu Rozwijającego

Kim Jest Dorota Lubas

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży. Specjalizuję się w pracy z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.

Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online Trening Płynności Czytania.

Jestem mgr resocjalizacji – pedagogiem specjalnym, terapeutą pedagogicznym, trenerem.

W działaniach profilaktycznych, które prowadzę (stacjonarnie i online) wykorzystuję dramę, aby pozwalać uczestnikom przeżywać emocje wynikające z podjętych wyborów.

W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy.

Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.

 
 
 

Kiedy w 2012 roku zakładałam działalność zmieniając swoją ścieżkę zawodową szukałam nazwy. I najbardziej przypadła mi do gustu Kreska. Kreska na teście ciążowym zwiastuje życie …..Kreska jest pierwszym graficznym znakiem, które stawia dziecko…Kreska jest początkiem pięknej grafiki artysty. Ale Kreska może też ranić – gdy zostaniesz skreślony z listy…. gdy na encefalogramie jest smutną informacją o końcu życia. Fascynuje mnie kreska, bo niesie w sobie tak wiele emocjonujących treści.

Dlatego przestrzeń, którą stworzyłam nazwałam Pracownia Rozwoju i Terapii Kreska. Tu osoby, które są w jakimkolwiek kryzysie, trudności mają możliwość nowego Początku. Inspiruję do wydobywania naturalnych predyspozycji i Życia pełnią.

Prywatnie jestem mamą nastolatków – moja wiedza jest testowana w codziennych rodzinnych sytuacjach.

 
 

Co Napisali O Mnie Inni - Rekomendacje

„Wszystkim bardzo polecam Dorotę Lubas i Pracownię Kreska.
W pracowni przywrócono mojemu synowi chęć do nauki czytania, już po kilku zajęciach było widać efekty. Syn został świetnie przygotowany do nauki w pierwszej klasie. W tym momencie po roku zajęć mogę powiedzieć, że warte są zainwestowanych pieniędzy.”
Sylwia Byszewska
mama Jasia
„Praktycznie wszystko, co poznałam na warsztatach stanowi wyjątkową wartość, którą zamierzam wykorzystać. Moją wiedzę wzbogaciłam o techniki i metody, które swoją uniwersalnością zapewniają mi możliwość wszechstronnego wykorzystania – w zależności od potrzeb. Czuję się wzbogacona o konkretne umiejętności, ponieważ każda technika została wypróbowana. Zdecydowanie wykorzystam zdobyta wiedzę w praktyce.”
Sylwia Stóżyna
studentka UW
„Warsztaty nauczyły mnie wielu sposobów pracy z różnymi grupami odbiorców. Pomogły wczuć się w rolę osób z którymi pracuję i dostosować zajęcia pod ich potrzeby. Pani Dorota dzięki swojej otwartości i dużej wiedzy przygotowała nas na różne sytuacje z którymi możemy się spotkać. Oprócz wiedzy praktycznej zdobyłam dużo umiejętności interpersonalnych, które pomogą mi zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Nie mogę się doczekać, aż zacznę pracować metodą dramy.”
Natalia Gradczuk

Zapisz Się Na Info O Moich Artykułach | Wydarzeniach

Spotkajmy Się W Social Mediach

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.