Jak efektywnie się uczyć | seria 1-10 |
Ćwiczenie pamięci „na wspak” odc.9

Chcę Wam pokazać technikę, która wspiera pamięć krótkotrwałą, czyli tę, którą operujemy „od razu”, gdy uczymy się nowych wiadomości. Jest to technika czytania „na opak”.

Weź sobie dowolne obrazki, a następnie spróbuj wymówić nazwy tych obrazków od końca. Na przykład radio – oidar. Następnie zakryj obrazki i spróbuj odtworzyć z pamięci jak najwięcej obrazków.

W ten sposób ćwiczysz swoją pamięć, bo robisz coś zaskakującego dla swojego mózgu.

Aby skutecznie zapamiętywać informacje, bardzo ważne jest też Wasze nastawienie. Przed nauką musimy „nastroić” mózg do tego typu aktywności. Ćwiczenie, jakie opisałam, pozwoli Wam lepiej się skoncentrować.

Pamiętajcie, że zawsze możecie do mnie napisać na adres sekretariat@poradniakreska.pl. Chętnie pomogę Wam w problemach w nauce. A może mace jakieś swoje sposoby, jak skutecznie przenosić informacje z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej? Podzielcie się nimi.

Cały czas także otwarta jest sprzedaż mojego kursu dla rodziców Trening płynnego czytania. Wykorzystuję w nim różne techniki nauki czytania dostosowane do możliwości małych dzieci.

doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.