Jak efektywnie się uczyć | seria 1-10 |
Pracuj w grupie:) odc.10

Do nauki zawsze musimy się przygotować. Tak jak sportowiec, który ma najpierw rozgrzewkę, potem właściwy trening, a na końcu ćwiczenia relaksujące. Każda sesja nauki też powinna wyglądać w ten sposób.

Pamiętajcie, że uczymy się skutecznie, gdy wymieniamy się z kimś swoją wiedzą. Dlatego nawet jeśli uczymy się online, warto dzielić się nauką w zespole.

Jeśli macie do przegotowania jakieś zadanie, projekt albo uczycie się do egzaminów, to nie każdy musi robić wszystko. Możecie podzielić się zadaniami. W jaki sposób?

  • Pracujcie wspólnie na dokumentach Google i edytujcie razem teksty, dodawajcie informacje i wymieniajcie się gotowymi tekstami.
  • Wykorzystajcie ideę mastermindów, czyli spotkań osób, które wymieniają się pomysłami, inspirują siebie i zachęcają do działania.
  • Znajdźcie w sieci jakieś ciekawe projekty edukacyjne i wymieniajcie się nimi. Jeden z nich, znajdziecie na przykład tutaj.

Zachęcam was, abyście właśnie teraz pomagali sobie wzajemnie i „grali do jednej bramki”. Znajdźcie inne osoby, z którymi będziecie się razem uczyć. Każdy z nas ma inny umysł i patrzy na zagadnienia z innej perspektywy. Wykorzystajcie to. Wymieńcie się swoimi talentami i pomagajcie sobie.

Pamiętajcie, że praca w zespole to jedna z kompetencji przyszłości.

doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.