Jak efektywnie się uczyć | seria 1-10 |
Jak wykorzystywać materiały online? odc.7

Obecnie w sieci jest udostępnionych bardzo wiele rzeczy do nauki online. Chcę Wam opowiedzieć, jak można wykorzystać wirtualne spacery po muzeach, a także zwrócić uwagę, jak bardzo ważne jest uczenie się poprzez kojarzenie ze sobą różnych informacji.

Razem z moim synem odwiedziliśmy muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Oglądaliśmy różne obrazy, rzeźby i czytaliśmy tabliczki z informacjami w języku angielskim. Wykorzystywaliśmy więc ten język w praktyce.

I to jest coś innego niż nauka języka w szkole.

W szkole różne przedmioty podzielone są na 45-minutowe lekcje. Jednak teraz nie musimy przestrzegać tego schematu. Można wykorzystać naturalną ciekawość, aby przyswoić wiedzę. Nie musimy jej szatkować na kawałki tak jak w szkole.

Podczas spaceru po wirtualnym muzeum utrwalaliśmy język angielski, rozmawialiśmy o impresjonizmie, przyglądaliśmy się kresce, jaką Van Gogh stosował w swoich dziełach, czyli poruszaliśmy bardzo szeroki zakres zagadnień.

Zachęcam Was, abyście wykorzystali te muzea, które Was interesują i abyście wzbogacili swoją wiedzę z wielu przedmiotów – angielskiego, geografii, plastyki. Warto po takiej wizycie zrobić na kartce notatkę z najważniejszymi informacjami czy opisać swoje wrażenia.

Oczywiście możecie wysłać do mnie swoje notatki na adres – sekretariat@poradniakreska.pl albo przez Messengera. Będzie mi bardzo miło 😊

doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.