Jak efektywnie się uczyć | seria 1-10 |
Technika „rzymskiego pokoju” odc.3

Przeżywamy trudny czas. Pamiętajcie, że wspólna nauka w domu ma być przede wszystkim dla Was przyjemnością. Nie przenoście 7 godzin nauki w szkole na 7 godzin nauki w domu. Ważne, abyście nauczyli się, jak uczyć się w domu sami.

W tym odcinku pokażę technikę uczenia się, która pochodzi od Tony’ego Buzana. To technika „pokoju rzymskiego”. Na czym ona polega? Zobaczmy.

Mamy listę zakupów:

  • jabłko,
  • płyn do prania,
  • herbata,
  • chleb,
  • drożdże,
  • mydło.

To wszystko jest ciężko zapamiętać. Dlatego umieśćmy te rzeczy w jakimś konkretnym miejscu. Np. wyobrażamy sobie swój pokój i w tym pokoju jabłko kładziemy obok kwiatka, herbatę kładziemy pod łóżkiem, a płyn do prania wieszamy na żyrandolu. Im miejsce rzeczy będzie dziwniejsze, bardziej absurdalne, tym lepiej. To pomoże nam lepiej zapamiętać informacje.

Ta metoda bardzo pomaga w nauce słówek. O wiele szybciej je zapamiętamy, gdy umieścimy je w naszym pokoju. W przypadku dzieci młodszych rodzice mogą na początku rzeczywiście napisać słówka na kartkach i porozkładać je w pokoju.

doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.