Jak nauczyć dziecko płynnie czytać… wideo 1

 • CZY TWOJE DZIECKO CHĘTNIE SAMO SIĘGA PO KSIĄŻKI?
 • Czy Twoje dziecko chętnie czyta szyldy podczas jazdy samochodem, jest ciekawe otaczającego je świata?
 • Czy uważasz, że w szkole zdobywa kompetencje, które przydadzą się w jego dorosłym życiu ?
Dzisiaj mamy zawody, które nie istniały jeszcze kilka lat temu a w związku z dynamicznym rozwojem technologii i możliwości ta lista będzie się ciągle powiększać. Czy ty jako rodzic możesz coś z tym zrobić? Tak, oczywiście. Przygotowałam serię trzech filmów. W dzisiejszym  wideo:
 • Dowiecie  się  jaki najczęściej popełniany błąd  podczas nauki czytania sprawia, że  dziecko nie może czytać płynnie.
 • Dowiecie się jak uniknąć  katastrofy, gdyż  brak umiejętności czytania u Twojego dziecka powoduje gorsze wyniki ze wszystkich przedmiotów.
 • Dowiecie się w jaki sposób wspierać emocjonalnie dziecko, aby nie obniżyła się jego samoocena.
I koniecznie  po obejrzeniu tego materiału skomentujcie film tutaj na blogu  –  pisząc swój jeden wniosek w komentarzach lub przez formularz google jeden wniosek pofrunie wtedy do Was PDF:
Karta Rekordów dla dziecka 🙂

Jeśli skomentujecie na blogu to PDF leci natychmiast:).

 
doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

61 thoughts on “Jak nauczyć dziecko płynnie czytać… wideo 1”

  1. Dziękuję za cenne wskazówki.Cierpliwosc i czas poświęcony dziecku nie idzie na marne .Mój syn ma 8 lat i nie lubi czytać tylko woli uczyć się na pamięć. Dziękuję pozdrawiam serdecznie

 1. Dziękuję za wskazówki. Cierpliwość ważna i czas , który możemy poświęcić dziecku. Jeśli mogę to z chęcią poproszę o zapis w Pdf. Synek ma 7 lat jest w pierwszej klasie i dotąd ma problemy z długimi wyrazami aby przesylabizować.

 2. Bardzo cenna wiedza, moje dziecko ma problemy logopedyczne mam nadzieję, że jak wyćwiczony logopedię to i z czytaniem będzie nam lepiej szło. Będziemy dalej ćwiczyć z zapałem,
  Dziękuję

 3. Witam. Wiele cennych wskazówek- będę wracać do tych nagrań, jeszcze nie wyłapałam wszystkich porad – dziecko w I kl w trybie ed – bardzo trudno idzie nam czytanie, szybko sie demotywuje i zniechęca…podejrzewam rownież ryzyko dysleksji; byłabym rownież wdzieczna za ten pdf; pozdrawiam,Beata

  1. Dziękuję za komentarz, PDF powinien automatycznie do Pani “pofrunąć”, proszę sprawdzić foder soam i oferty. Zapraszam też na fanpage na facebooku Trening Czytania – umieszczam tam aktualne zaproszenia na szkolenia i są wyzwania?

   1. Zdecydowanie cierpliwość oraz poznanie trudności dziecka teoretycznie, na czym polega dysleksja aby móc lepiej dostosować metody pracy.

  2. Witam. Mój 8 letni syn bardzo chciałby być wzorowym uczniem ale zapał znika szybko jak zaczynamy odrabiać lekcje. Mam nadzieję że Pani materiał będzie “przepustką” dla syna jak i nas rodziców.

 4. Mój sześciolatek jest bardzo zainteresowany alfabetem. Dziękuje za zwrócenie uwagi ze lepiej zacząć od czytania a potem przejść do głoskowania.

 5. Mam 8 letnią córkę, która czytając składa wyraz po literce. W szkole ma panią która bardzo dużo i szybko idzie z materiałem. Mamy coraz więcej problemów. Dorota w tobie jedyna nadzieja!!

 6. Witam, potrzebuję tego kursu i Twojej wiedzy by pomóc mojemu 11 letniemu dziecku. Syn bardzo niechętnie czyta i z trudem przyswaja materiał szkolny. Prosi abym to ja czytała mu zadany materiał z podręcznika. Sporo wynosi z lekcji ale za to niewiele z przeczytanego przez siebie tekstu. Widziałam, że materiał dedykowany jest dzieciom do lat 10, mam nadzieję, że mimo naszych 11 lat nie jest za późno. W poradni psychologiczno-pedagogicznej zdiagnozowano zaburzenia percepcji wzrokowej. Pozdrawiam

   1. Pani Liliano, jeżeli chodzi o kartę rekordów to jest ona do pobrania po skomentowaniu tego postu wideo.
    Proszę zostawić komentarz, zostanie Pani przekierowana do strony z podziękowaniem, gdzie można pobrać kartę rekordów.
    Pozdrawiam Serdecznie.
    Dorota
    P.S. Proszę dać znać czy ma Pani swoją kartę i wszystko przebiegło ok!

   2. Pani Liliano proszę napisać jaki jeden wniosek ma Pani po obejrzeniu filmu i po skomentowaniu zostanie Pani przekierowana do strony podziękowania, gdzie można pobrać PDF:)

    1. Dobrze powiedziane że dziecko lubi wyzwania. Faktycznie! Mądry rodzic musi tylko te wyzwania postawić przed dzieckiem.

 7. Bardzo cenne wskazówki i na pewno warto je zastosować. Poprawianie, porównywanie do innych i ciągła gonitwa, to niestety codzienność w wielu szkołach.

 8. Jestem w trakcie nauki czytania z moja 7,5 letnia córka. Mam wrażenie, ze każde niepowodzenie odbiera bardzo osobiście i chce już natychmiast umieć czytać. Cierpliwość jest u nas podstawą, ale czasem jest trudno 🙂

 9. aleksandra-bojarska-4425884

  Nie udało mi się ściągnąć PDFa ze względu na błąd. Mogę prosić o przesłanie go na maila?
  Będę wdzięczna.
  Aleksandra

  1. Pani Aleksandro, dziękuję za pozostawione komentarze.
   Z naszej strony wszystko działa poprawnie, jeżeli chodzi o pobranie Karty rekordów.
   W systemie Windows czasem pliki zapisują się automatycznie, pewnie karta zapisała się w jakimś miejscu
   na dysku Pani komputera.
   W celu ułatwienia Pani pracy z Kartą wysyłamy ją do Pani na adres mailowy.
   Pozdrawiam Serdecznie.

 10. W tym roku przeszłyśmy na ED. Córka jest w 5 klasie, ale czyta niechętnie i słabo. Co ciekawe, po angielsku płynnie. Mówić zaczęła zanim skończyła rok. Zastanawiam się, czy z angielskim nie idzie jej łatwiej właśnie dlatego, że nie głoskowała czy sylabizowała tekstu, tylko od razu czytała słowo jako obraz. Jak przełożyć to na język polski, by były efekty? Mamy teraz więcej czasu i możemy popracować nad czytaniem na spokojnie. Tylko jak zacząć? Mam nadzieję, że znajdę odpowiedź podczas zajęć online z Panią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.