Jak nauczyć dziecko płynnie czytać… wideo 2

CZY CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ:

 • jaki  nawyk utrudnia osiągnięcie płynności czytania,
 • co jest ważne w planowaniu nauki płynnego czytania?

Jeśli tak to zapraszam do obejrzenia wideo w którym można:

 • poznać  propozycję 5 ćwiczeń do wykorzystania “od zaraz”.

Te ćwiczenia pomogą Twojemu dziecku lepiej odkodowywać wyrazy ponadto dostaniesz inspirującą historię jednego z moich pacjentów, który miał ogromny problem z czytaniem a po kilku zajęciach znaleźliśmy klucz do jego trudności, dowiedzieć się  również jak możesz ze mną współpracować.

Na końcu wideo mówię o konkursie – konkurs jest uruchamiany w okresie kampanii kursu Treningu Płynności Czytania. 

Warto być na naszej liście meilowej, aby nie przeoczyć pojawiających się okazji:)

 
 
Regulamin konkursu dostępny po kliknięciu w przycisk.

Zobaczcie KONIECZNIE TEN  film. 

P.S. Jesli nie oglądałaś/oglądałeś wideo nr 1 i nie pobrałeś PDF z Karta Rekordów dla dziecka
to wideo znajdziesz tutaj film

 
 
doro 3

W indywidualnych konsultacjach pomagam rodzicom i specjalistom rozwiązywać trudności edukacyjne dzieci i młodzieży.
Moim konikiem zawodowym jest praca z dziećmi z dysleksją i zagrożonymi dysleksją.Od 15 lat pracuję w tym obszarze i pomogłam już setkom rodzin. Poszerzyłam swoje działania o online – jestem autorką pierwszego w Polsce kursu online
Trening Płynności Czytania.
Więcej o mnie>>

 
 

Sprawdź moje
Opowieści terapeutyczne

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

12 thoughts on “Jak nauczyć dziecko płynnie czytać… wideo 2”

 1. dominika-3651334

  Witam. Mój syn ma 7 lat jest w pierwszej klasie. Czyta częściowo sylabowo częściowo głoskuje. Przez popełnianie sporych błędów zaczął tak mocno się zniechęcać do czytania , że wpada w złość i spina się we wszystkich czynnościach związanych z czytaniem Widzę ,że bardzo mu zależy na tym aby dorównać kolegom tempa. Tłumaczenia nie pomagają, że jest wspaniałym chłopcem i ma różne inne zalety. Każde czytanie kończy się krzykiem. W szkole wychowawczyni zauważyła, że odbija się to na jego samoocenie w grupie . Chciałabym mu pomóc bo wiem ,że jest to trudny proces, który sama przechodziłam i było mi trudno później z nauką. Dłużej musiałam siedzieć nad wszystkim, co powodowało brak czasu dla spędzaniu czasu na innych przyjemnych rzeczach. Chciałabym go przed tym uchronić. Myślę, że ten kurs mógłby nam pomóc i pchnąć go do przodu. Po obejrzeniu Pani filmików nabrałam nadziei. Pozdrawiam serdecznie

 2. Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak pomóc mojemu 6.5 l synowi. Zna od dawna cały alfabet. Co powinnam zrobić, aby pomóc mu płynnie w nauce czytania. Pozdrawiam

  1. W kolejnych filmach ma Pani propozycję ćwiczeń. Zachęcam dk przeczytania artykułów na blogu, uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach, które organizuję dla rodziców. Na fanpage na facebooku Trening Czytania są aktualne propozycje. Udzielam również indywidualnych płatnych konsultacji – wystarczy skontaktować się meilowo lub telefonicznie.

 3. Anna Łapaczyńska

  Dzień dobry. Chętnie przystąpiłabym wraz z synem do współpracy z Panią. Krystian jest uczniem 2 klasy, od ponad dwóch lat ćwiczymy czytanie, wypróbowaliśmy wszelkie znane nam metody uczenia czytania, niestety z marnym skutkiem ( wciąż za czytanie otrzymuje ocenę 3). Podejrzewam u syna dysleksję i dysortografię. Syn zamienia litery p, b, d, q, przestawia litery w ciągu, lub pomija jakby nie istniały, choć zna zasady pisowni np óu zawsze popełnia błędy. Chciałabym mu pomóc, a dotychczasowe działania nie przynoszą efektów. Pozdrawiam serdecznie, Anna

 4. Bardzo chętnie wzięlibyśmy udział w kursie. Syn czyta tylko krótkie wyrazy, często odgaduje z ilustracji, co powinien przeczytać, wyrazy powyżej 5-6 liter gloskuje i zanim dotrze do końca wyrazu,to głoski zamieniają mu się miejscami (np. wyraz “tradycja”: “ty ry a.. tyra dy… Tyrady… Cy tyracydy… J a tyracyjady”). O pamiętaniu sensu przeczytanego zdania celowo nie wspominam? po obejrzeniu drugiego video biorę się za przygotowanie ćwiczeń na sekwencje-ciągi, bo czuję,że to może być klucz albo chociaż kluczyk?

 5. aleksandra-bojarska-4425884

  Jestem dyslektyczką, a mój syn ma ADHD.
  Ma już 9 lat, robi powolne postępy w czytaniu, ale nie chce czytać i jest zniechęcony.
  Będąc dzieckiem nienawidziłam czytać. Przychodziło mi to z trudem.
  Z jednej strony, pamiętam i rozumiem tę niechęć do czytania, z drugiej strony, jako rodzic, sama jestem zniechęcona uczeniem swojego dziecka czytać, bo i to przychodzi mi z trudem. Moja awersja jest ogromna, a syna zaczyna być porównywalna.
  Nie mam dobrych wzorców, jak skutecznie nauczyć dziecko płynnie czytać. Sama z książek, zaczerpnęłam w życiu dużo wiedzy, więc wiem jaka to cenna umiejętność, ale do dziś czytanie budzi we mnie ogromy opór.
  Boję sie, że błędy w mojej edukacji zdeterminują możliwości mojego syna.
  Myślę, że kurs byłby przeogromnym wsparciem. Po obejrzeniu 3 filmów widzę ile zdążyłam już mojemu dziecku utrudnić ten proces.
  Przyznam, że komercyjnie, na ten moment nie moglibyśmy sobie pozwolić. Cieszę się, że Pani oferta jest na rynku.
  Z poważaniem,
  Aleksandra Bojarska

 6. Witam, potrzebuję tego kursu ponieważ mam wrażenie, że próbowałam już wszystkiego, a mój syn dalej czyta składjąc literki.
  Po 9 miesiącach ćwiczeń, wykorzystania różnych metod, książek i pomocy, nie widzę różnicy w jego czytaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne posty

Jak zostać mistrzem koncentracji?

W moich poprzednich artykułach dotyczących czytania wiele razy pisałam, że fundamentem gotowości do czytania jest między innymi koncentracja uwagi. Koncentracja uwagi to zdolność skupienia swojej

DOROTA LUBAS

“…W terapii dobieram działania terapeutyczne tak, aby wydobyć maksimum możliwości dziecka. Projektując szkolenia dla rodziców, specjalistów uważnie słucham potrzeb i „szyję na miarę” grupy. Łączę te obszary w funkcji dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej. Wspólny mianownik to troska o wydobycie pełni potencjału dziecka/ rodzica/ terapeuty.